Harduer

Telefonët e rinj të ZTE sjellin ekrane të mëdha për 200 dollarë

Publikuar , 31 Tetor 2018
0
Max View është më mirë për vlerën që ofron dhe koston që ka falë dy kamerave të pasme 16+2-megapiksel së bashku me altoparlantët stereo ndërsa Max 2s ka një kamër të pasme 13-megapiksel me një altoparlant të vetë. Telefonët e rinj të ZTE sjellin ekrane të mëdha për 200 dollarë

Telefonët e fundit të ZTE vinë me një premtim: atë të telefonëve low-cost por me ekran të mëdha.

Kompania prezantoi sot dy modele, Blade Max View dhe Blade Max 2s, ku që të dy kanë ekran 2,160×1080 piksel LCD, procesor Snapdragon 435 1.4Ghz dhe 32GB memorie të brendshme për 200 dhe 180 dollarë respektivisht.

Max View është më mirë për vlerën që ofron dhe koston që ka falë dy kamerave të pasme 16+2-megapiksel së bashku me altoparlantët stereo ndërsa Max 2s ka një kamër të pasme 13-megapiksel me një altoparlant të vetë.

Ato vinë me skanerë të shenjave të gishtërinjve dhe Android 8.1 Oreo. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Galaxy S11 do të jetë një superfuqi fotografike dhe informacionet e fundit e provojnë

Lajmet e fundit>