Harduer

Telefoni buxhetor i Motorola premton të jetë edhe një kamër aksioni

Nga: PCWorld Albanian
Publikuar , 16 Gusht 2019
Përtej kamerave telefoni është një model buxhetor standard Moto. Nga dita e sotme del në shitje në Brazil, Meksikë dhe pjesë të Evropës me një çmim prej 300 dollarësh. Telefoni buxhetor i Motorola premton të jetë edhe një kamër aksioni

Nuk e dimë sesa i madh është një treg për të akomoduar një telefonë buxhetor i cili shërben edhe si kamera aksioni, por në një botë me pajisje elektronike të ngjashme me njëra tjetrën, është interesante të shohim markën tashmë në pronësi të Lenovo të hedhë hapa në drejtime tjera.

Motorola One Action ka tre kamera të pasme të orientuara vertikalisht ku njëra prej tyre ka lente me kënd super të gjerë 117 gradësh për të ofruar foto të stilit GoPro.

Edhe më interesant është fakti se telefoni Motorola ka një orientim ndryshe sensori. Mbajtja e telefonit vertikalisht në videot horizontale do të japë rezultatet e gabuara.

Përtej kamerave telefoni është një model buxhetor standard Moto. Nga dita e sotme del në shitje në Brazil, Meksikë dhe pjesë të Evropës me një çmim prej 300 dollarësh.

Ekrani 6.3-inç FHD+ ka një prerje hole-punch për kamerën selfie 12-megapiksel. Telefoni ose fuqizohet nga një procesor Samsung Exynos 9609 ose nga çipet Qualcomm Snapdragon.

Për ta mbyllur telefoni ka 4GB RAM, 128GB memorie të brendshme, portë USB-C dhe bateri 3,500 mAh. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Zoom lançon verifikimin me dy faktorë