Harduer

Telefoni i kompanisë Sony me një kamerë të dedikuar për selfie

Publikuar , 21 Gusht 2014
0
Telefoni i kompanisë Sony me një kamerë të dedikuar për selfie

gsmarena_001Në internet po qarkullojnë disa foto të një telefoni inteligjent nga kompania Sony, i cili ka një kamerë të dedikuar për selfie. Ky dizajn nuk është parë ndonjëherë më parë në ndonjë telefon tjetër inteligjent.

Krahas këtyre fotove në internet janë bërë të ditura edhe disa nga cilësitë e tij. Telefoni do të ketë një ekran me madhësi 3 inç, vend për kartë memorie, Wi-Fi për lidhje me internetin si dhe NFC për shpërndarjen e fotove.

Dimensionet e telefonit janë 57.7mm x 125mm x 20.1 mm, ndërsa pesha e tij është 136. Krahas këtij telefoni, gjigandi teknologjik Sony lançoi edhe një tjetër telefon të bazuar për selfie me emrin Sony Xperia C3. (PCWolrd Albanian)

LEXO EDHE:  A fshihet një sulm kibernetik Amerikan pas ndërprerjes së elektricitetit në Venezuelë?

Tags >

Sony
Lajmet e fundit>