Harduer

Telefoni inteligjent Nokia C1 shfaqet me sistem operativ Android dhe Windows 10

Publikuar , 26 Nëntor 2015
0
Telefoni inteligjent Nokia C1 shfaqet me sistem operativ Android dhe Windows 10

gsmarena_001Telefoni inteligjent C1 supozohet të jetë produkti i parë e cila bart logon e kompanisë finlandeze Nokia që nga shitja e biznesit të paisjeve tek Microsoft në 2014-tën. Është konfirmuar edhe nga CEO i kompanisë se në 2016 do të shfaqen paisje të reja Nokia.

Telefoni inteligjent C1 duket të jetë i pari në këtë listë. Edhe pse specifikat e harduerit ngelen një mister, në muajin Shtator u publikuan disa pamje të tij.

Ditën sotme të tjera foto të dizajnit të Nokia C1 janë publikuar me një diferencë të theksuar me fotot e publikuara më parë. Prandaj akualisht të gjithë po vrasin mendjen se cili është i vërteti. Në këtë imazh të paraqitur vëmë re dy modele, një me Android dhe një me Windows 10 Mobile.

Por gjer tani vetëm një model Android është konfirmuar dhe asnjë zyrtar i kompanisë nuk ka thënë publikisht se do të ndërtojnë edhe telefonë Windows. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Apple do të pasurojë linjën e tabletëve me dy iPad të rinj

Tags >

Nokia C1
Lajmet e fundit>