Harduer

Televizori gjigand prej 9 metrash i gjatë, më i kushtueshëm në botë

Publikuar , 11 Qershor 2014
0
Televizori gjigand prej 9 metrash i gjatë, më i kushtueshëm në botë

article-2653964-1EA1FD1E00000578-753_634x353Ky televizor me këtë madhësi prej 9 metrash i gjatë ka një kualitet HD dhe përmban 65 bilion ngjyra. Ky pajisje e madhe mund të kontrollohet nga përdoruesit nëpërmjet gjesteve dhe lëvizjeve, ku mund ta ndërroni kanalin thjesht me një lëvizje dore. Ajo çka është e veçantë për këtë televizor është se ai mund të hapë njëkohësisht 20 kanale nëse e vendosni në “panel mode”.

Ekrani dhe parametrat e këtij televizori i përshtaten shumë mirë mjedisit ku ndodhet, dritës së dhomës dhe ngjyrave duke i ndryshuar parametrat e veta në mënyrë automatike. Pesha e këtij super televizori shkon deri në 1 ton dhe ka një çmim prej 1.7 milion dollarësh. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Aplikacionit Uber i hiqet licenca në Londër

Tags >

TV