Lajmet

Testimit i aplikacionit të ri Google Translate në rrugët e New Yorkut

Jan 19 2015
0 Shpërndarje
Testimit i aplikacionit të ri Google Translate në rrugët e New Yorkut

Google's new Translate app promises instant translationGoogle prezantoi aplikacionin e ri të përkthimeve, Translate, vetëm një javë më parë i cili premton përkthim në kohë reale përmes kamerës në disa gjuhë. Sipas Google, kjo do të në afrojë me një botë ku nuk ekzistojnë barrierat gjuhësore.

Aplikacioni Translate mund të deshifrojë tekstin në gjuhët gjermane, frënge, italiane, portugeze dhe ruse përmes kamerës së smartfonit. Google tha se aplikacioni i ri do të ofrojë përkthim të bashkëbisedave në kohë reale gjithashtu. Një gazetar i The Guardian vendosi të testojë aftësitë e reja të aplikacionit në sheshin e famshëm “Times Square” të New York-ut në SHBA. Ju ftojmë të ndiqni videon e mëposhtme. (PCWorld Albanian)

Lajmet e fundit>