Blog

Testoni njohuritë tuaja për trendet e 2018-ës me kuizin e Google

Publikuar , 30 Dhjetor 2018
0
2018-ta ka qenë vit i çuditshëm nga cicërimat e Trump, tek problemet e Musk dhe dështimi i Facebook. Testoni njohuritë tuaja për trendet e 2018-ës me kuizin e Google

Sa mirë mendoni se i njihni trendet e 2018-ës? Nëse jeni prej atyre që e njihni mjaft mirë kulturën popullore atëherë duhet të luani lojën Google Game of the Year 2018.

Një kuiz i shkurtër dhe i thjeshtë teston dijet tuaja lidhur me atë çfarë njerëzit kanë kërkuar më së shumti në 2018-ën.

2018-ta ka qenë vit i çuditshëm nga cicërimat e Trump, tek problemet e Musk dhe dështimi i Facebook.

Njerëzit, vende, sende dhe shprehje kanë qenë trendet e vitit.

Do tu drejtohen deri në 20 pyetje dhe në fund të merrni rezultatin me pikë. Por keni vetëm tre shanse për të gabuar përndryshe kuizi do të ndalojë menjëherë. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Shkarkoni përditësimin e Majit 2019 të Windows 10-ës një muaj përpara lançimit

Tags >

Google
Lajmet e fundit>