Harduer

The Korea Times: LG po punon me Google për një tjetër telefon Nexus

Publikuar , 04 Maj 2013
0
The Korea Times: LG po punon me Google për një tjetër telefon Nexus

nexus 4Sipas disa informacioneve që kanë dalë kohët e fundit, LG po punon me Google për të nxjerrë një telefon tjetër Nexus.

Kompania koreane nxori Nexus 4 afërsisht 5 muaj më parë. Sipas The Korea Times, Google dhe LG po bashkëpunojnë në programin e Nexus përsëri. Këto pajisje përdorin Android, por janë nën një OEM tjetër.

Nexus 4 mori shumë vlerësime nga analistët për shkak të kualitetit të lartë që kishte. Ai kushtonte 350 dollarë dhe kishte një numër shumë të madh aplikacionesh si nga Google ashtu edhe nga LG.

Raporti i ri nuk tregon se si pajisja e radhës do të jetë, gjithsesi indikacionet më të fundit tregojnë se do të dalë në Google I/O për 2 javë. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  LG G8 ThinQ nuk ndryshon shumë nga paraardhësi

Tags >

LGNexus
Lajmet e fundit>