Biznes

Themeluesi i Oracle emërohet anëtar bordi tek Tesla

Dec 29 2018
0 Shpërndarje
Ellison aktualisht shërben si CFO pranë Oracle, kompani të cilën e themeloi 40 vite më parë. Themeluesi i Oracle emërohet anëtar bordi tek Tesla

Aksionet e prodhuesit elektrik të makinave Tesla u rritën me 5.6% pasi kompania lajmëroi se bashkëthemeluesi i Oracle Larry Ellison i është bashkua bordit drejtues.

Sipas Tesla, Ellison dhe ekzekutivja e Walgreens Boots Alliance Kathlenn Wilson-Thompson janë shtuar në bord që nga dita e Enjte.

Ellison aktualisht shërben si CFO pranë Oracle, kompani të cilën e themeloi 40 vite më parë.

Ai shquhet për miqësinë e afërt me Elon Musk. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Elon Musk i hyn biznesit të flakëhedhësve

Lajmet e fundit>