Harduer

Thuhet se Surface Pro 6 do të ketë një ridizenjim rrënjësor për debutimin e 2019

Publikuar , 13 Qershor 2018
0
Do të kishte kuptim që Microsoft të rifreskonte të dyja pajisjet me USB-C, veçanërisht pasi kompania kohët e fundit prezantoi Surface Book 2 të saj me një portë USB-C. Thuhet se Surface Pro 6 do të ketë një ridizenjim rrënjësor për debutimin e 2019

Thuhet se Microsoft planifikon një ridizenjim të madh në Surface Pro vitin e ardhshëm. Mary Jo Foley i ZDNet raporton se Surface Pro 6 nuk arrin përpara mesit të vitit 2019, por do të ridizenjohet rrënjësisht.

Nuk është e qartë se çfarë do të sjellë ky dizajn, por Microsoft gjithashtu është gati të sjellë një rifreskim për këtë vjeshtë me përpunuesit e fundit të gjeneratës së tetë të Intel. Veç kësaj, Thurrott.com raporton se Surface Pro 6 është quajtur me emrin Karmel.

ZDNet spekulon se një laptop Surface mund të arrijë këtë vjeshtë me procesorët e fundit të Intel, por nuk ka raporte të konfirmuara për shtimin e USB-C në Surface Pro ose laptop Surface të përditësuar.

Do të kishte kuptim që Microsoft të rifreskonte të dyja pajisjet me USB-C, veçanërisht pasi kompania kohët e fundit prezantoi Surface Book 2 të saj me një portë USB-C.

Megjithatë, Microsoft ka të ngjarë të mbajë lidhësin e saj sipërfaqësor për një tjetër gjeneratë. Gjithashtu, thuhet se Microsoft është duke përgatitur një kufje të re të quajtur Surface.

ZDNet raporton se pajisja mister është e ngjashme me një Jabra Evolve. Zërat e fundit për Surface ndjekin një raport të Bloomberg muajin e kaluar që zbuloi se Microsoft po punon në tabletët Surface prej 400 dollarësh për të konkurruar më mirë me Chromebook dhe iPad.

Tabletët e rinj të Surface thuhet se përfshijnë ekran 10 inç, USB-C për ngarkim dhe se janë 20% më të lehta se modelet ekzistuese Surface Pro. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Njeriu më i pasur në botë humbi 7 miliardë dollarë në pak orë

Lajmet e fundit>