Lajmet

TikTok adopton formatin e historive të Snapchat

Nga: PCWorld
Publikuar , 05 Gusht 2021
TikTok bëhet platforma e radhës që eksperimenton me historitë. Kompania e përshkruan si një mënyrë e re për të ndërvepruar me ndjekësit. TikTok adopton formatin e historive të Snapchat

Platforma e videove me metrazh të shkurtër TikTok nisi testimin e disa funksionaliteteve të reja të aplikuara tashmë në Snapchat, Facebook dhe Instagram.

TikTok Stories, një format i popullarizuar nga Snapchat që u adoptua nga Instagram, do tu japë përdoruesve mundësinë për të postuar fotot dhe video të cilat fshihen pas 24 orësh.

Funksionalitetet e reja vinë ndërsa WhatsApp lançoi mesazhet me foto dhe video që fshihen automatikisht pasi të jenë parë njëherë dhe Twitter mbylli Fleets.

TikTok bëhet platforma e radhës që eksperimenton me historitë. Kompania e përshkruan si një mënyrë e re për të ndërvepruar me ndjekësit.

Përdoruesit mund të krijojnë një histori duke klikuar butonin “create” që është shtuar në panelin anësor. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Kriza e çipeve godet shitjet e iPhone