Lajmet

TikTok shet teknologjinë e inteligjencës artificiale

Nga: PCWorld
Publikuar , 05 Korrik 2021
Financial Times raportoi se kompania mëmë ByteDance ka lançuar një divizion BytePlus që shet teknologjinë e TikTok përfshirë edhe algoritmin e rekomandimit TikTok shet teknologjinë e inteligjencës artificiale

Inteligjenca artificiale e TikTok nuk është më një sekret, në fakt tashmë është i disponuehsëm për të gjithë.

Financial Times raportoi se kompania mëmë ByteDance ka lançuar një divizion BytePlus që shet teknologjinë e TikTok përfshirë edhe algoritmin e rekomandimit.

BytePlus nisi aktivitetin në Qershor në Singapor dhe ka prezencë në Hong Kong dhe Londër. Disa kompania ja kanë blerë teknologjinë si aplikacioni i modës Goat apo Chilibeli në Indonezi ose sajti i udhëtimeve WeGo.

Një lëvizje e tillë e ndihmon TikTok të konkurrojë me rivalët e Amazon, Microsoft apo kompani të tjera të cilat shesin mjetet e tyre tek bizneset. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  TikTok lançon mjete për kufizimin e përdorimit të aplikacionit

Tags >

TikTok