Lajmet

TongFang debuton me laptopin e hollë S30A

Publikuar , 03 Qershor 2009
0
TongFang debuton me laptopin e hollë S30A

Kohëve të fundit procesorët VIA Nano sigurisht që kanë bërë rrugëtimin e tyre drejt netbook-ve dhe nettops, por kjo kompani dihet se nuk është duke rritur frekuencën punuese potenciale të këtij procesori për laptop më tradicional, gjë që tani ka një shembull vërtetë mbresëlënës me modelin më të ri nga Tongfang, S30A.
 

Përveç ngjyrës tërheqëse dhe dizajnit të bukur, ky laptop përmban ekran të madhësisë 13.3 inç, procesor 1.3GHz VIA Nano U2250, grafikë diskrete S3 Chrome 435 ULP, disk 2.5 inç SATA, port për ExpressCard, dhe DVD burner të integruar – dhe që të gjitha janë të vendosura në një hapësirë të trashë 1.3 inç dhe të rëndë 1.36 kg. Për fat të keq nuk është bërë i ditur ndonjë detaj mbi çmimin apo datën e paraqitjes, por sipas të gjitha gjasave në momentin që do të paraqitet sigurisht që do të largohet nga emri Tongfang.
 

 

LEXO EDHE:  Apple i afrohet përsëri vlerës së 1 trilionë dollarëve

Lajmet e fundit>