Lajmet

Top 10 shtetet me internetin më të shpejtë në botë

Publikuar , 24 Gusht 2013
0
Top 10 shtetet me internetin më të shpejtë në botë

flagsKoreja e Jugut kryeson me internetin më të shpejtë në planet për lidhjet në shtëpi, e ndjekur nga pas nga Japonia, Hong Kongu dhe Zvicra.

SHBA ndodhet në vendin e nëntë me 8.6 megabajtë për sekondë (në krahasim me shpejtësinë mesatare prej 14.2 megabajtëve për sekondë që ishte në tremujorin e parë të vitit 2013).

Kjo e bën internetin e Koresë së Jugut për 65% më të shpejt se sa shpejtësia e internetit që ndodhet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Në vendin e pestë ndodhet Holanda, pas të cilit vend vijnë Letonia, Republika Çeke, Suedia dhe pas SHBA-së ndodhet Danimarka, që e përmbyll listën e top 10 vendeve me internetin më të shpejtë. (PC World Albanian)

LEXO EDHE:  Twitter mbi pritshmëritë e analistëve me të ardhurat dhe numrin e përdoruesve

Tags >

internet
Lajmet e fundit>