Analiza

Top 15 shtetet që kanë depërtimin më të lartë të smartfonëve (Grafik)

Publikuar , 08 Shtator 2013
0
Top 15 shtetet që kanë depërtimin më të lartë të smartfonëve (Grafik)

smartphone-marketPothuajse tre në katër njerëz në Ermirat e Bashkuara Arabe kanë një smartfon, duke e bërë atë shtetin me depërtimin më të lartë të smartfonëve në gjithë botën.

Pas Ermirateve renditet Korea e Jugut, Arabia Saudite dhe Singapori.

Çuditërisht, SHBA nuk gjendet në Top 10-en e listës. Ajo renditet në vend të 13-të me një shifër penetrimi prej 56.4%, sipas të dhënave që vijnë nga raporti i Google Our Mobile Planet për periudhën e tremujorit të parë të këtij viti.

Në grafikun e mëposhtëm mund të shihni 15 shtetet me penetrimin më të lartë të smartfonëve në botë. (PCWorld Albanian)

2013_08_27_Smartphones

LEXO EDHE:  Video të rreme rreth koronavirusit tërheqin miliona shikime në YouTube