Harduer

Toshiba shpalos modelin e ri DX1215 All-in-One

Publikuar , 21 Qershor 2011
0
Toshiba shpalos modelin e ri DX1215 All-in-One

Duke gjykuar vetëm në bazë të specifikave, juve as që do t’ju shkonte në mendje se bëhet fjalë për një all-in-one PC. 

Shasia e aluminit që ofron hapësirë për komponentet e PC’s, mundëson që aty të vendoset pa problem një Core i5 apo Core i7 Sandy Bridge së bashku me një HDD 1TB me 7200 RPM, pastaj dy porte USB 3.0, katër porte USB 2.0, HDMI, DVD SuperMulti Drive dhe gjithashtu ka një TV tuner opsional në ofertë.

Përveç kësaj Toshiba do të paraqes këtë sistem të bukur me ekran 21.5 inç, me një tastierë dhe maus të madhësisë së plotë të cilët do të komunikojnë përmes Bluetooth’it me njësinë në fjalë. 

Data e paraqitjes në treg parashihet të jetë 3 korriku, ndërsa çmimi do të filloj prej 929 dollarë. /pcworldalbanian

LEXO EDHE:  Apple prezanton gjeneratën e re të kufjeve wireless