Analiza

Transaksionet përmes një telefoni mobil do të rriten me dhjetëfish deri në 2021

Publikuar , 30 Janar 2017
0
Transaksionet përmes një telefoni mobil do të rriten me dhjetëfish deri në 2021 Photo Source: Statista

Në vitet e fundit telefonët inteligjentë kanë qenë shoqëruesit tonë në pjesën më të madhe të kohës. I përdorim për tu lidhur me miqtë, për të lexuar lajmet më të fundit, për të parë TV e madje për të blerë nëpërmjet tyre.

Adoptimi i pagesave mobile ka pasur një ritëm më të ngadaltë sesa pritej. Sipas analistëve, 35 milion Amerikanë përdorin telefonët e tyre për të paguar në një dyqan fizik, një shifër e cila pritet të rritet me shpejtësi.

Volumi i transaksioneve mobile në këtë vend kalon 25 miliard dollarët dhe pritet të shkojë në 275 miliard në 2012. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  iPhone 11 Pro Max ka 23% më shumë kapacitet baterie sesa iPhone 11 Pro

Lajmet e fundit>