Biznes

Travis Kalanick largohet përkohësisht nga Uber

Publikuar , 14 Qershor 2017
0
Largimi i tij i cili duket i përkohshëm vjen në një moment kur ekzekutiv të tjerë po largohen nga kompania e cila sot vlerësohet me 68 miliard dollar. Travis Kalanick largohet përkohësisht nga Uber Photo Source: Reuters

Shefi ekzekutiv i Uber Travis Kalanick u tha punonjësve në një letër drejtuar atyre se do të largohej për ca kohë nga kompania të cilën ai themeloi raportoi agjencia e lajmeve Reuters.

40 vjeçari nuk tha se përsa kohë do të qëndronte larg por arsyetoi se kishte nevojë adresonte disa problemet të tij dhe të rikuperohej nga humbja e rëndë e mamasë në një aksident tragjik.

Largimi i tij i cili duket i përkohshëm vjen në një moment kur ekzekutiv të tjerë po largohen nga kompania e cila sot vlerësohet me 68 miliard dollar.

Në e-mail-in e tij ai kërkonte kohë pas humbjes së mamasë. “Nëse duam të punojmë për Uber 2.0, duhet të punoj për Travis 2.0 dhe të bëhemi lideri që kompania ka nevojë dhe ju meritoni,” shkruante Kalanick. /CIO Albanian

LEXO EDHE:  Një fabrikë alumini e periudhës Sovjetike shndërrohet në minierën më të madhe të kriptomonedhave në Rusi