Lajmet

Twitter.com tani mbështet karakteret “emoji”

Publikuar , 03 Prill 2014
0
Twitter.com tani mbështet karakteret “emoji”

twitter-emoji-webNganjëherë gjërat e vogla në jetë bëjnë ndryshime të mëdha. Përgjatë rreshtave, Twitter ka filluar të shfaqë karaktere emoji – figura të vogla, të tipit të filmave vizatimorë që më së shpeshti përdoren kur bëhet shkrimi në një pajisje mobile – në uebfaqen e vet kryesore Twitter.com.

Është ky një zhvillim i vogël dhe i këndshëm për përdoruesit e Twitter-it në ueb në një bazë të rregullt. Kjo nënkupton që do të shihni më pak katrorë si:

4V34TXwDhe karaktere më tepër si:

Screenshot-2014-04-03-00.08.49Është pra një ndryshim i vogël. Siç duket, emoji-të nuk mbështeten në cicërima që vendosen në uebfaqe. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Përdoruesve të Twitter që u janë mbyllur llogaritë mund të apelojnë nga aplikacioni mobil

Lajmet e fundit>