Lajmet

Twitter eksploron një abonim me pagesë për përdoruesit e avancuar

Publikuar , 24 Mars 2017
0
Po ndryshe nga Facebook, Twitter ka dështuar me tërheqjen e reklamuesve të rinj pavarësisht popullaritetit në rritje falë Donald Trump. Twitter eksploron një abonim me pagesë për përdoruesit e avancuar Photo Source: Reuters

Rrjeti social Twitter do të ndërtojë një version premium të Tweetdeck për profesionistët tha kompania ditën e Enjte duke ngritur dyshimet rreth një tarife të mundshme për përdorimin e platformës.

Ashtu si shumica e kompanive të medias sociale, Twitter që nga themelimi 11 vite më parë ka investuar në ndërtimin e një baze të madhe përdoruesish. Muajin e fundit raportoi 319 milion përdorues aktivë në muaj.

Po ndryshe nga Facebook, Twitter ka dështuar me tërheqjen e reklamuesve të rinj pavarësisht popullaritetit në rritje falë Donald Trump.

Megjithatë rrjeti social sheh mundësi në Tweetdeck, një ndërfaqe e cila ndihmon përdoruesit të navigojnë më mirë në Twitter. Sipas drejtuesve të kompanisë, Twitter po kryen një anketë për të parë interesin ndaj versionit të ri të Tweetdeck prej të cilit do të gjenerojë edhe të ardhura.

Ky version i ri do të përmbajë më shumë mjetet dhe opsione për reklamuesit, gazetarët dhe profesionistët të cilët duan të jenë në kontakt me atë që po ndodh rreth tyre por dhe mbarë botën.

Eksperienca e këtij versioni do të jetë pa reklama. Të tjera kompani siç është rasti i Linkedin, ofrojnë abonime për shërbime më të avancuara. Në tre mujorin e katërt të 2016-ës, Twitter publikoi rritjen më të ngadaltë të të ardhurave prej katër vitesh. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Twitter mbi pritshmëritë e analistëve me të ardhurat dhe numrin e përdoruesve

Tags >

Twitter
Lajmet e fundit>