Lajmet

Twitter i jep lamtumirë fontit Helvetica Neue dhe mirëseardhjen Gotham

Publikuar , 31 Maj 2014
0
Twitter i jep lamtumirë fontit Helvetica Neue dhe mirëseardhjen Gotham

twitter-logoNëse tek ju ndërfaqja e Twitter në ueb ditën e sotme duket paksa ndryshe, nuk ka të bëjë fare me përdoruesit. Twitter ka njoftuar për një kalim nga fonti Helvetica Neue në Hoefler & Co’s Gotham.

Ndryshimi është lehtësisht i dallueshëm, por jo sinjal i diçkaje të madhe që po vjen. Megjithatë, njerëzit e kanë quajtur fontin Gotham, Helvetica e re për shumë vite. Pritet për tu parë reagimi i përdoruesve për këtë ndryshim. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Twitter ndryshon mënyrën sesi ngarkon fotot

Lajmet e fundit>