Lajmet

Twitter ka mbyllur 636,000 llogari në përpjekje për të luftuar ekstremizmin

Publikuar , 21 Mars 2017
0
Kompania ka mbyllur plot 376,890 llogari vetëm në gjashtë muajt e fundit tha Twitter në raportin më të fundit të transparencës. Twitter ka mbyllur 636,000 llogari në përpjekje për të luftuar ekstremizmin Photo Source: Reuters

Twitter lajmëroi ditën e Marte sesa ka pezulluar mëse gjysëm milioni llogari që nga 2015-ta, një përpjekje për të adresuar ekstremizimin në rrjetin social.

Kompania ka mbyllur plot 376,890 llogari vetëm në gjashtë muajt e fundit tha Twitter në raportin më të fundit të transparencës.

Gjihashtu Twitter bëri të ditur se kishte filluar të merrte kërkesa ligjore për të hequr përmbajtje të publikuar nga gazetarët dhe mediat.

Sipas rrjetit social, kishte patur 88 kërkesa të tilla për të cilat nuk kishte marrë asnjë masë paraprake. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Google prezanton Pixel 4 dhe 4 XL

Tags >

Twitter
Lajmet e fundit>