Softuer

Twitter numëron 1 milion aplikacione

Publikuar , 12 Korrik 2011
0
Twitter numëron 1 milion aplikacione

Sipas Twitter, prej dhjetorit të vitit 2010 janë investuar më shumë 500 milion dollarë në aplikacione, dhe më shumë se një miliard dollarë janë paguar në blerje. Numri 1,000,000 është një rritje e jashtëzakonshme nëse krahasohet me numrin prej 150,000 aplikacionesh sa ishte para një  viti. Dhe sipas statistikave, çdo 1.5 sekonda kompania lexon një aplikacion të ri të lidhur me Twitter. 

Me këtë trend të rritjes nuk është çudi që kompania ka lansuar gjatë ditës së djeshme faqen për zhvillues, së bashku me një menaxher të ri të aplikacioneve, blog prë zhvillues dhe forum diskutimi./pcworldalbanian

LEXO EDHE:  Epic Games lançoi kapitullin e 2-të të Fortnite