Lajmet

Twitter paraqet seksionin e ri të panelit analitik

Publikuar , 01 Tetor 2013
0
Twitter paraqet seksionin e ri të panelit analitik

pTwitter së fundmi paraqiti një seksion të ri të panelit të tij të analizimit të të dhënave duke i lejuar firmat dhe reklamuesit të gjurmojnë numrin e lidhjeve të faqeve të tyre që janë postuar në shërbimin e tij, Marketing Land reports.

Seksioni i ri mund të konfigurohet të gjurmojë për një adresë specifike për të parë numrin e cicërimave dhe klikimeve që Twitter i gjeneron për faqen nga informacionet e marra nga të gjitha faqet specifike.

Administratorët e uebeve mund të shtojnë thjesht një linjë kodi në faqen e tyre, në të njëjtën mënyrë siç punon edhe faqja e Google Analitike.

Ekzistojnë edhe panele të tjera sociale edhe reklamuese për të prezantuar të njëjtat të dhëna, për të ndihmuar në tregimin e trafikut në Twitter dhe në platformat e tjera, por kjo i jep fuqi Twitter-it dhe shton vëmendjen ndaj këtij rrjeti social. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Trump nuk i bllokon dot ata që e kritikojnë në Twitter

Lajmet e fundit>