Lajmet

Twitter përmirëson kërkimin

Publikuar , 07 Prill 2011
Twitter përmirëson kërkimin

Ndryshimi ka zvogëluar kohën për të cilën paraqiten rezultatet (nga 800 milisekonda në 250 milisekonda) dhe ngarkimi në serverët e këtij rrjeti ishte përgjysmuar.

Twitter ilustron përparësitë e këtij ndërtimi të ri të kërkimit me ngritjen e re në kërkime pas tërmetit dhe cunamit më 11 mars në Japoni, i cili thelbësisht rriti numrin e kërkimeve./pcworldalbanian

 

LEXO EDHE:  Një aplikacion që përkthen mjaullimën e maceve