Lajmet

Twitter pëson ndërprerje për herë të tretë këtë muaj

Publikuar , 01 Shkurt 2013
0
Twitter pëson ndërprerje për herë të tretë këtë muaj

Twitter u ndërpre dje për disa përdorues. Micro-blogging site ka raportuar dje, rreth orës 10:30 paradite, se disa përdorues nuk kanë qenë në gjendje për të hyrë në Twitter.

Raporti nuk tha se sa përdorues janë prekur as se kur filloi ndërpreja e pjesshme. Twitter tha se inxhinierët e saj po punojnë për të zgjidhur problemin.

Site pësoi dy ndërprerje të tjera të pjesshme këtë muaj. Sipas faqes Status Twitter, disa përdorues nuk ishin në gjendje për të hyrë në faqe më 21 janar. Më 16 Janar, disa përdorues kishin probleme me Twitter.com dhe me aplikacionin e vet në celular.

Përdoruesit të irrituar me ndërprerjen e Twitter, si dhe duke dashur te irronizojnë mbi incidentet u kthyen në faqe sapo munden duke lënë komente te ndryshme.

“Kur Twitter pëson ndërprerje, a mendon dikush tjetër si unë “Ha! Unë vetëm do të cicëroja diçka gazmore se sa e bezdisshme është kjo”, dhe pastaj të kuptoj dhe të bërtas?”- postoi në Twitter TomChivers.

Dhe @OhNoSheTwitnt, bëri shaka në cicërimën e saj, “Cfarë do të bënin të gjithë për të shmangur duke folur me njerëz, ndërsa Twitter ishte ndërpre unë hëngra një portokall dhe postova një foto në Instagram.”

Deri në 11:10 am, Twitter nuk e kishte zgjidhur problemin për të gjithë përdoruesit. (PCWorld Albanian)

Twitterit

LEXO EDHE:  Hakeri që kërcënonte Apple i shpëton burgut

Tags >

Twitter