Lajmet

Twitter po teston funksione të ngjashme me Facebook

Publikuar , 02 Shtator 2018
0
Këto elementë e bëjnë aplikacionin të duket shumë më tepër si linjat e komenteve në Facebook. Duket se këto ndryshime mund ta bëjnë më të lehtë ndjekjen e një bisede. Twitter po teston funksione të ngjashme me Facebook

Sara Haider, drejtoresha e Twitter për menaxhimin e produkteve, ka publikuar sot një sërë screenshot-esh duke treguar ndryshimet që platforma po merr në  konsideratë për të rritur frymën e bisedës.

Zgjidhja e tyre? Bisedat e ndërlidhura dhe treguesit e statusit.

Këto elementë e bëjnë aplikacionin të duket shumë më tepër si linjat e komenteve në Facebook. Duket se këto ndryshime mund ta bëjnë më të lehtë ndjekjen e një bisede.

Për shkak të çështjeve të ngacmimeve në Twitter, një përditësim i statusit mund të mos jetë një ide e zgjuar kur mendoni se si mund ta përdorin të tjerët këtë informacion për t’u siguruar që përgjigjet e tyre po shihen.

Haider nuk përmend një afat kohor për këto përditësime, kështu që është krejtësisht e mundur që të mos realizohen kurrë. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Instagram dhe WhatsApp do tu shtohet "from Facebook" në emrat e tyre

Lajmet e fundit>