Lajmet

Twitter po teston reklamat për instalim të aplikacioneve për promovim të cicërimave

Publikuar , 28 Dhjetor 2013
0
Twitter po teston reklamat për instalim të aplikacioneve për promovim të cicërimave

Twitter-645x250Siç duket, Twitter ka qenë duke testuar një lloj të ri të njësisë së reklamimit në pajisjet mobile: promovimi për instalim të aplikacioneve.

Bashkë-themeluesi i Circa-s, Matt Galligan, ka vërejtur një reklamë me butonin e instalimit në aplikacionin e Twitter-it për iPad. Twitter së fundi paraqiti instalimin e aplikacioneve dhe lidhjen e thellë përgjatë veçorisë së vet Cards, kështu që reklamuesit tani mund të promovojnë cicërima duke iu kërkuar përdoruesve që t’i instalojnë aplikacionet e tyre.

tweet-installs-520x308Business Insider raportoi muajin e kaluar që Twitter ishte duke testuar një format të ri të reklamës. Twitter paraqiti reklama të futura brenda MoPub Marketplace më herët këtë muaj, por kjo është hera e parë që kemi parë këtë gjë në aplikacionin zyrtar të Twitter-it.

volvo-520x394Reklamat për instalim të aplikacioneve brenda aplikacionit rival të Twitter-it, Facebook, kanë qenë një sukses për kompaninë, ku sipas CEO-s së kompanisë Facebook, Mark Zuckerberg, kanë sjell “përfitime reale”.

Twitter mohoi të komentojë në lidhje me këtë kur u kontaktua nga The Next Web. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Tashmë mund të planifikoni postimin e cicërimave në Twitter