Harduer

Twitter sjell sondazhet në rrjetin social

Publikuar , 28 Shtator 2015
0
Twitter sjell sondazhet në rrjetin social

twitterlogoAshtu siç mund të keni vënë re gjatë kësaj jave, Twitter ka nisur të eksperimentojë me sondazhet në rrjetin social.

Në rast se ju nuk e keni parë këtë veçori në profilin tuaj kjo ndoshta sepse nuk jeni një ndër punonjësit e përzgjedhur të Twitter apo profilet e verifikuara, mjaftueshëm të rëndësishme për ta provuar atë.

Sondazhi është i lidhur direkt me cicërimat pa pasur nevojën e aplikacioneve nga palë të treta. Kjo veçori është e disponueshme në ueb dhe në aplikacionet mobile, por nuk do të jetë i disponueshëm për aplikacione të palëve të treta si Tweetdeck. Ky opsion gjendet në formën e një butoni poshtë tekstit që ju përdorni për të shkruar një cicërimë. Sondazhi është i limituar vetëm në dy opsione zgjedhjeje. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  OnePlus zbulon madhësinë e televizorit OnePlus TV

Tags >

Twitter