Lajmet

Twitter do të zëvendësojë Momentet me tabin e ri “Explore”

Publikuar , 13 Tetor 2016
0
Twitter do të zëvendësojë Momentet me tabin e ri “Explore”

twitter-moments-100620039-largeRaportohet se rrjeti social Twitter do të zëvendësojë një nga veçoritë më të injoruara në mesin e përdoruesve në aplikacionin mobil. Bëhet fjalë për seksionin “Moments” në Android dhe iOS i cili do të zëvendësohet nga “Explore.”

Seksioni i ri jo vetëm që do të përmbajnë “Momentet” por edhe trendet dhe termat e kërkimit raportoi Mashable. Momentalisht kjo veçori është faze testimi, një metodë e ndjekur gjerësisht nga rrjetet sociale.

Twitter prezantoi “Moments” vitin e kaluar si një mënyrë për të zbuluar cicërima të përshtatshme me preferencat e përdoruesve. Me fjalë të tjera ishte një version i historive të Snapchat në Twitter i cili përqendrohej kryesisht në tematika dhe jo profile prëdoruesish. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Twitter më në fund po punon mbi opsionin e kërkimit në mesazhet direkte

Tags >

Twitter