Lajmet

Twitter tejkalon më tepër se 200 milionë përdorues aktivë mujorë

Publikuar , 19 Dhjetor 2012
0
Twitter tejkalon më tepër se 200 milionë përdorues aktivë mujorë

Rrjeti shoqëror tha gjatë ditës së martë që tani ka më tepër se 200 milionë përdorues aktivë mujorë.

Ky lajm u paraqit nëpërmjet një cicërime: “Tani janë më tepër se 200 milionë përdorues aktivë të @twitter-it. Ju jeni pulsi i planetit. Ne ju jemi shumë mirënjohës për përkrahjen tuaj të vazhdueshme!” Tweet

Twitter kishte arritur 100 milionë përdorues në shtatorin e vitit 2011 dhe në pranverën e vitit 2012 arriti 140 milionë përdorues.

Ishte në atë kohë Twitter që zbuloi ambicien e vet jo aq modeste që të arrinte eventualisht 2 miliardë përdorues.

Facebook-u në fakt për momentin thotë që ka arritur të ketë 1 miliard përdorues aktivë mujorë.

Të gjithë këta përdorues, sipas Twitter-it, tani bëjnë 1 miliard cicërima çdo dy ditë e gjysmë. Ata janë po ashtu duke bërë shumë ricicërime dhe rekordet janë duke shkuar drejt rënies.

Presidenti amerikan Obama e tejkaloi shifrën me 350,000 cicërime për paraqitjen e cicërimit të tij në ri-zgjedhjen si president i SHBA-ve. (PC World Albanian)

LEXO EDHE:  Trump nuk i bllokon dot ata që e kritikojnë në Twitter

Tags >

Twitter
Lajmet e fundit>