Lajmet

Twitter teston opsionet e votës pro dhe kundër të Reddit

Nga: PCWorld
Publikuar , 22 Korrik 2021
Twitter teston opsionet e votës pro dhe kundër të Reddit

Disa përdorues të Twitter në iOS kanë filluar të shohin një buton të ri i cili ngjan shumë me butonin të votës kundër në Reddit.

Është eksperimenti më i fundit i rrjetit social dizajnuar për ti dhënë më shumë informacione atyre që postojnë dhe replikojnë shumë në Twitter se çfarë replikash preferojnë përdoruesit.

Përdoruesit kanë vënë re disa opsione të ndryshme me sistemin e ri. Ca shohin butonin e votës pro dhe kundër, disa të tjerë vetëm opsionin e votës kundër ngjitur me opsionin e pëlqimit të Twitter. Një version i tretë tregon përdoruesve ikonat e gishtit lart dhe poshtë.

Votat pro do të shfaqen si pëlqime. Momentalisht votat pro dhe kundër nuk do të ndryshojë renditjen e replikave siç bën Reddit duke shtyrë drejt fundit ato që disaprovohen më shumë. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  PayPal shndërron aplikacionin në një bankë virtuale

Tags >

Twitter