Lajmet

Ueb aplikacionet Google Docs, Slides dhe Sheets vinë me një dizajn të ri

Publikuar , 29 Korrik 2015
0
Ueb aplikacionet Google Docs, Slides dhe Sheets vinë me një dizajn të ri

Google-Docs-Sheets-Slides-teaser-001

Nëse keni hapur sot një dokument, databazë apo prezantim nga ueb aplikacionet Office të Google përmes shfletuesit tuaj me siguri duhet të keni vënë re ca ndryshme.

Kemi të bëjmë me një ndërfaqe më të thjeshtë, dhe ndryshime janë konsistente në të tre shërbimet. Një panel funksionalitetesh tani qëndron në krye të aplikacionit duke e bërë më të lehtë editimin. Titulli i dokumentit qëndron në mes. Në shumicën e rasteve, ky panel ka ngjyrë gri por merr ngjyrë të zezë kur jeni duke shikuar slide.ap_resize.php

Gjithashtu Google tani mori një hap tjetër drastik. Nuk mund të edioni skedarët .doc në ueb. Automatikisht do të lajmëroheni për të shkarkuar aplikacionin nëse doni të editoni. E njëjta gjë ndodh edhe me aplikacionet Sheets, dhe Slides. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Telefoni me ekran që paloset i Xiaomi bën një gjë të pazakontë

Lajmet e fundit>