Lajmet

Uebfaqja Mega së shpejti me klient për sinkronizim për Windows, Mac dhe Linux

Publikuar , 02 Nëntor 2013
0
Uebfaqja Mega së shpejti me klient për sinkronizim për Windows, Mac dhe Linux

MEGAShërbimi për ngarkesë në cloud i Kim Dotcom, Mega, që është me bazë në Zelandën e Re, po aktivizohet në iOS këto ditë; Dotcom thotë që ndërmarrja e tij ka aplikuar për paraqitje të aplikacionit në dyqanin e aplikacioneve për iOS.

Në të njëjtën kohë, ndërmarrësi lajmëroi që një klient Sync pritet të vijë për Windows, Mac dhe Linux. Lajmi erdhi në formë të një treshe të cicërimave nga Dotcom, i cili shënoi po ashtu që uebfaqja e Mega-s po realizon disa përmirësime në funksionim.

Në muajin korrik, Mega bleu dhe rilëshoi një aplikacion pa pagesë për Android. Në atë kohë, ndërmarrja zbuloi po ashtu që një aplikacion për iOS dhe klient për sinkronizim me Windows ishte “në fazat përfundimtare të zhvillimit”.

Ishte e qartë që aplikacioni për iOS kishte nevojë për punë shtesë, deri tani në nëntor. Sa i përket klientit Sync, duket se Dotcom ka dëshirë që ta lëshojë atë edhe për Mac dhe Linux-it, përveç Windows-it. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  T-Series, kanali i parë në YouTube me 100 milionë abonentë

Tags >

uebfaqe
Lajmet e fundit>