Blog

Universiteti i Harvardit ofron një kurs online falas fotografie

Publikuar , 16 Janar 2017
0
Nëse objektivat tuaja për 2017 janë të realizoni foto më të bukura, ne ju sugjerojmë ti hidhni një sy këtij trajnimi falas nga Universiteti i Harvardit. Universiteti i Harvardit ofron një kurs online falas fotografie

Shkolla e cila u ngeci në fyt Mark Zuckerberg-ut dhe Bill Gates ka ngarkuar një trajnim të tërë fotografie në ALISON, një prej “magazinave” të shumta për të mësuar online.

Trajnimi përmban 12 module dhe mbulojnë themelet e fotografisë që nga softueri gjer tek hardueri. Moduli i 13 është një testim të cilin nëse e kaloni me 80% sukses do të merrni një certifikatë të cilën mund ta varni në mur.

Por ky trajnim ka një problem të vockël sepse daton nga 2009. Edhe pse mjetet janë të njëjtat me ato që disponojmë sot, parimet ngelen të njëjtat. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Televizori 8K i Sony që kushton plot 70,000 dollarë

Lajmet e fundit>