Lajmet

Urime 28 nëntori

Publikuar , 28 Nëntor 2010
0
Urime 28 nëntori

Me 28 nëntor 1912, delegatë nga të gjitha trojet shqiptare u mblodhën në qytetin e Vlorës për të ngritur flamurin kuq e zi, ndërsa sot 98 vjet më vonë në kemi rastin që këtë flamur ta ngrehim sërish dhe t’i nderojmë njerëzit që bënë të pamundurën në kohëra jashtëzakonisht të vështira.

Sot festojnë shqiptarët kudo që janë, në forma të ndryshme e madje festën e tyre e kanë bartur edhe në rrjetet sociale ku nuk mund të anashkalohet fryma kuq e zi që po mbizotëron në këtë dit feste.

Pra edhe një herë urime dita e flamurit, 28 nëntori.

LEXO EDHE:  Facebook ju paguan nëse e lejoni tu gjurmojë telefonin

Lajmet e fundit>