Lajmet

Versioni Beta i Blackberry Messenger, i disponueshëm për të gjithë për tu shkarkuar

Publikuar , 03 Gusht 2014
0
Versioni Beta i Blackberry Messenger, i disponueshëm për të gjithë për tu shkarkuar

bbm_windows_phoneMenjëherë pas Beta-s private, Blackberryka lançuar aplikacionin Blackberry Messenger (BBM) publikisht duke e bërë të disponueshëm për të gjithë përdoruesit e Windows Phone 8 ose më shumë.

Kompania tha se ishte munduar të përshtaste ndërfaqen e BBM-së me atë të Windows Phone, kështu që aplikacioni duket shumë ndryshe krahasuar më atë që ndodhet në platformat e tjera, megjithëse nuk ofron të gjitha veçoritë e disponueshme në iOS dhe Android.

Në një video të postuar në kanalin zyrtar të Blackberry-t në YouTube është paraqitur një pamje e përgjithshme e karakteristikave dhe veçorive të Blackberry Messenger për Windows Phone. (PCWorld Albanian)

[youtube id=”lhWy_TMOEng”]

LEXO EDHE:  Telefoni i ardhshëm i OnePlus do të kushtojë nën 500 dollarë