Harduer

Versioni mini i OnePlus 2, OnePlus X, do të kushtojë 299 Euro

Publikuar , 27 Tetor 2015
0
Versioni mini i OnePlus 2, OnePlus X, do të kushtojë 299 Euro

Oneplus_One_Smartphone-pcghTelefoni inteligjent OnePlus X do të zbulohet me 29 Tetor dhe është binjaku i vogël i OnePlus 2. Para pak ditësh mësuam se do të kushtonte diçka mes 220 dhe 249 dollarëve por tani po rezulton më i shtrenjtë.

Sipas një postimi në rrjetin social kinez Weibo, OnePlus X do të kushtojë 267 dollar. Ndërkombëtarisht prisni që kostoja e këtij telefoni do ti afrohet këtij çmimi por me një diferencë mes 249 dhe 299 Eurove.

gsmarena_002Sipas informacioneve të publikuar OnePlus X do të karakterizohet nga një ekran 5 inç me rezolucion 1080p. Fotografia do të paiset me kamër të pasme 13 megapiksel dhe frontale 5 megapiksel. Për performancën do të jenë përgjegjës proçesori Qualcomm Snapdragon 801 dhe RAM-i prej 3GB. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Kompania e hostimit të uebfaqeve goditet nga hakerët të cilët vjedhin informacionet e 14 milionë përdoruesve

Lajmet e fundit>