Analiza

Vështrim në 2012: Top lajmet e PCWorld

Publikuar , 07 Janar 2013
0
Vështrim në 2012: Top lajmet e PCWorld

Gjatë vitit 2012 pamë ndryshime të rëndësishme në botën e teknologjisë, me qendrën e vëmendjes sistemin e ri operativ nga Microsoft-i.

Siç mund ta parashikoni, edhe lista e artikujve lidhur me Windows 8 është e gjatë dhe një pjesë e tyre përfshihen në Top lajmet më të lexuara në PCWorld.  

Por, përveç Windows 8, ka edhe shumë lajme të tjera të publikuara që kanë tërhequr vëmendjen e lexuesve. Këto janë artikujt më të lexuar në PCWorld për vitin 2012. (PCWorld Albanian)

1. Si të shkarkoni video nga YouTube  

2. Filtrojini fotot tuaja si në Instagram pa pasur nevojë për iPhone 

3. Kindle Fire vs. Nook Tablet: Cilin duhet të blini? 

4. Windows 8: Çfarë duhet të dini 

5. Windows 8: Vështrimi zyrtar 

6. Apple heq mesazhin e imunitetit ndaj viruseve 

7. Si të mbroni me fjalëkalim një folder në Windows 7 

8. Si të fshini plotësisht një hard drive 

9. 10 mënyra për të përfituar më tepër nga iPad 

10. Android Flash Player RIP: Si ta riktheni tani që nuk është më 

11. Google’s Valentine’s Day Doodle is all heart — and some politics 

12. Alternativat më të mira Office për tabletët Android  

13. Dhoma juaj e hotelit mund të vidhet përmes një ‘lapustilë’ 

14. Këshilla privatësie për Facebook Timeline: Siguroni profilin tuaj 

15. Si të instaloni Windows 7 pa disk 

16. New iPad vs. Android Tablets: Is it game over? 

17. HTC One S Përshtypje: Dizajn Ultramodern, kamer e shkëlqyer 

18. Sinkronizim i iCloud me Windows dhe Outlook 

19. Si të ekzekutoni një online background check falas  

20. 10 aplikacionet Windows 8 që duhet të shkarkoni fillimisht

LEXO EDHE:  Aplikacioni Viber ka një funksion të ri që do ta dashuroni

pcworld

Tags >

uebfaqe