Blog

Vështroni një video 360 gradëshe të një avioni luftarak amerikan i Luftës së Dytë Botërore

Publikuar , 13 Gusht 2015
0
Vështroni një video 360 gradëshe të një avioni luftarak amerikan i Luftës së Dytë Botërore

maxresdefaultTrashëgimia e forcave ajrore amerikane është një ndër gjërat më të veçanta që zotëron SHBA-ja. Ajo që ata bënë ishte: morën copëzat e një avionic të luftës së dytë botërore i bashkuan dhe e hodhën në qiell për fluturim.

Në fakt këto avione janë dizenjuar për të mbushur zemrat e amerikanëve me patriotizëm dhe dashuri për atdheun. Në videon e mëposhtme do të shikoni një avion luftarak F22 Raptor të fluturojë krahas dy avioneve të luftës së dytë botërore P-51 Mustang dhe P-38 Lightning.

Ajo që e bën edhe më të veçantë gjithë këtë është videoja 360 gradë e ngakuar në Youtube falë mbështetjes që ofron kjo platformë. Duke përdorur mausin ose gishtin në ekranet me prekje mund të rrutolloni në çdo kënd të videos dhe të shikoni nga çdo këndvështrim këtë shfaqje spektakolare. (PCWorld Albanian)

[youtube id=”-RFjROsovWs”]

LEXO EDHE:  Çfarë është Artikulli 13 i ligjit të ri Evropian të të drejtave të autorit?

Tags >

youtube
Lajmet e fundit>