Harduer

Victronix me USB të pathyeshme prej hakerëve

Publikuar , 29 Mars 2010
0
Victronix me USB të pathyeshme prej hakerëve

Victorinx kishin aq shumë besim në pajisjen e tyre sa që ofruan një shpërblim prej 100.000 funte për një ekip të “hakerëve profesional” nëse njëri prej tyre do të ishte në gjendje të hakonte pajisjen gjatë eventit lansues të kompanisë. Që të gjithë dështuan.

Siguria në thikën e re të xhepit është një kombimi i teknologjisë AES256 dhe sigurisë së shenjave të gishtërinjve, dhe vet mekanizmit të shkatërrimit që shkatërron çipin e memories dhe CPU-në përbrenda pajisjes nëse detektohet një sulm (hack).

Momentalisht pajisja ofrohet vetëm në Britani të Madhe për një çmim prej 50 funte për versionin 8GB dhe 180 funte për versionin 32 GB.

LEXO EDHE:  Huawei prezanton harduerin e parë 5G për makinat

Lajmet e fundit>