Analiza

Video transmetimet live, Facebook udhëheq ndjekur nga Youtube

Publikuar , 14 Shkurt 2017
0
Video transmetimet live, Facebook udhëheq ndjekur nga Youtube Photo Source: Staista

Kur Twitter bleu Periscope në 2015-ën, mundësia për të transmetuar live nga telefoni juaj përbënte inovacion. Në momentin e blerjes, Periscope akoma nuk e kishte lançuar shërbimin në fjalë.

Një marrëveshje e cila mendohet si ketë kushtuar Twitter-in 100 milion dollar, vendimi i rrjetit social ngjante me një lëvizje të zgjuar për kohën.

Dy vite më pas lehtësisht mund të thuhet kush është lideri në këtë drejtim. Në këtë moment Facebook, Snapchat, Youtube dhe Instagram që të gjithë ofrojnë transmetimeve live dhe përdoren më shumë sesa shërbimi i Twitter. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Facebook shtrëngon kontrollet mbi reklamat politike përpara zgjedhjeve të Bashkimit Evropian

Tags >

Twitter
Lajmet e fundit>