Lajmet

Viruset kompjuterike më të frikshëm në histori (Infografik)

Publikuar , 06 Qershor 2015
0
Viruset kompjuterike më të frikshëm në histori (Infografik)

DangerousVirus-644x373Kur kompjuterat tanë ballafaqohen me viruese, rezultatet mund të jenë shkatërruese. Ca viruse, të paktën siç na sugjeron historia, shkatërrimin ua kanë sjellë milion individëve online. Kanë qenë aq të frikshëm saqë kanë dëmtuar kompjuterat e miliona përdoruesve në të gjithë botën.

Por cilët viruse kompjuterike kanë qenë më shkatërruesit në histori? Hidhini një sy infografikut të mëporshtëm dhe përgatituni për të surprizuar sepse dëmi I shkaktuar nga disa viruse shkon përtej imagjinatës. (PCWorld Albanian)

The-Worlds-Worst-Computer-Viruses-3

LEXO EDHE:  Dita ndërkombëtare e fjalëkalimeve, mesatarisht çdo përdorues ka 11 llogari online

Tags >

siguri
Lajmet e fundit>