Harduer

Vita në treg më 22 shkurt

Publikuar , 19 Shkurt 2012
0
Vita në treg më 22 shkurt

Njëzet lojëra të reja do të jenë të gatshme për Vita, duke përfshirë titujt e njohur të një episode të re e serive “Uncharted” dhe një degë e serive për gara “Wipeout”.

Episodi i katërt në serinë “Uncharted” quhet “Golden Abyss” dhe ndjek Nathan Drake, i cili është një pasardhës i aventurierit anglez zotëri Francis Drake, teksa shkon në xhunglat e Amerikës Qendrore në rrugën e ushtarëve spanjollë të katërqind viteve më parë.

Atje ai gjen mbetjet e civilizimeve të humbura dhe rrëmujave të shumë piratëve, mercenarëve dhe batakçinjëve të tjerë të ndryshëm. Ngjarja zhvillohet përpara episodeve të tjera në seritë dhe kështu që mund të përcillet edhe nga fillestarët.

Në krahasim me episodet e tjera në seri, loja mjaft pak ka ndryshuar: Drake ngjitet, lufton dhe gjuan gjatë rrugës së tij nëpër një vazhdë të pjesëve të përpunuara. Por veçoritë e reja të Vitas janë të përdorura ashtu që veprimet e Drake-ut mund të bëhen duke përdorur ekranin e ndjeshëm për prekje. Gjatë veprimeve baraspeshuese për shkak të ndonjë hamendësomi sensorët për lëvizje vijnë në lojë. “Uncharted: Golden Abyss” do të kushtojë rreth 50 euro./pcworldalbanian

LEXO EDHE:  iPhone-ët e 2020 do të kenë kornizë metalike të ngjashme me atë të iPhone 4

Lajmet e fundit>