Lajmet

Vjen depoja më e mirë softuerike në GitHub

Publikuar , 07 Qershor 2014
0
Vjen depoja më e mirë softuerike në GitHub

Screen_Shot_2014-06-05_at_11.33.53_AM.0_standard_640.0GitHub është një vend i rëndësishëm, ku kodi i softuerit me burim të hapur paraqitet, ndryshohet dhe shpërndahet. Është po ashtu një vend argëtimi, ku zhvilluesi softuerik Steve De Jonghe ka krijuar një projekt të quajtur “Banner”.

De Jonghe filloi punën më 16 qershor 2013 dhe që nga atëherë ka bërë kontribute të rregullta për depon derisa projekti i tij mjeshtëror u përfundua më 15 mars 2014. Projekti është i bazuar në projektin e shkëlqyer gitbanner nga Matt Bell dhe është një punë e një gjeniu. Po ashtu shikoni edhe gitfiti, që është projekt i shkëlqyer. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Policia paralajmëron qytetarët për mesazhet mashtruese