Lajmet

Vjen përditësimi i premtuar nga Sony për Asistentin e Google

Publikuar , 21 Maj 2018
0
Përdoruesit, me përditësimin e ri do të jenë në gjendje që të kenë në dispozicion leximin  me zë të  njoftimeve  nga ana  e Asistenti, ashtu si në Buds Pixel të Google. Vjen përditësimi i premtuar nga Sony për Asistentin e Google

Sony më në fund po publikon mbështetjen më të madhe për Google Assistant në disa nga kufjet e saj, duke mbajtur mirë  një premtim të bërë në CES 2018 kur ajo njoftoi për herë të parë funksionin e zbuluar nga Android Police.

Tani për tani, përditësimi duket se po vjen për kufjet WH-1000XM2 dhe WI-1000X të Sony, duke shtuar disa veçori të reja në mënyrën se si funksionon Asistent i Google.

Tani, në vend që të thërrasin Asistentin duke mbajtur butonin e thirrjes, përdoruesit mund të ndryshojnë anulimin e zhurmës / zhurmën e ambientit që të njoftojnë Asistentin, së bashku  me marrjen e shpejtë të shtytjes për të folur dhe mbështetjen e duhur të iOS.

Përdoruesit, me përditësimin e ri do të jenë në gjendje që të kenë në dispozicion leximin  me zë të  njoftimeve  nga ana  e Asistenti, ashtu si në Buds Pixel të Google.

Tani për tani, përdoruesit duket se kanë parë vetëm mbështetje për kufjet WH-1000XM2 dhe WI-1000X, por Sony gjithashtu premtoi se karakteristikat do të vinin në modelet WF-1000X, WH-CH900N dhe h.ear në 2 modele WH-H900N ,kështu që  mbani një sy hapur edhe për këto përditësime. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Njihuni me Sony PlayStation 5

Tags >

Sony