Lajmet

Vjen WordPress 3.9: Ja veçoritë e reja

Publikuar , 18 Prill 2014
0
Vjen WordPress 3.9: Ja veçoritë e reja

shutterstock_26692243-786x305WordPress.org ka lançuar versionin 3.9, i cili përfshin disa rregullime dhe përmirësime në mjetin e menaxhimeve të blogjeve. Versionin e ri mund ta shkarkoni nga WordPress.org/Download .

WordPress 3.9 synon t’i ndihmojë përdoruesit të shohin më mirë mënyrën se si do të duken postimet e tyre pasi të publikohen. Skuadra zhvilluese ka përgatitur edhe një video demonstruese:

<embed type=”application/x-shockwave-flash” src=”http://s0.videopress.com/player.swf?v=1.03 ” width=”400″ height=”224″ wmode=”direct” seamlesstabbing=”true” allowfullscreen=”true” allowscriptaccess=”always” overstretch=”true” flashvars=”guid=sAiXhCfV&amp;isDynamicSeeking=true”></embed>

Veçoritë e reja janë këto:

– Përmirësim të editimit vizual. Është rritur shpejtësia, aksesibiliteti dhe suporti mobile.

– Editimi i imazheve më lehtësisht se më parë.

– Marrja e imazheve me “drag and drop”.

– Shikim paraprak i galerive të fotove, të cilat shfaqin në formë shtyllash dhe rreshtat fotot.

– Imazhet kanë tashmë galeri ndërsa klipet meia kanë playlist-a.

– Menaxhim më i mirë i widget-s, shtimi, editimi dhe rregullimi i tyre sipas dëshirës.

– Themes të reja.

WordPress 3.8 u lançua në dhjetor. Kompania po i shpeshton më tepër lançimet e reja, edhe pse versioni 3.8 erdhi më vonë nga pritej. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Instagram zyrtarisht teston mundësinë e fshehjes së pëlqimeve

Tags >

Wordpress
Lajmet e fundit>