Lajmet

VLC merr stil të ri që i përshtatet iOS 7, tani transmeton nga Dropbox

Publikuar , 21 Janar 2014
VLC merr stil të ri që i përshtatet iOS 7, tani transmeton nga Dropbox

vlc playeriOS: VLC është përditësuar dje me disa veçori të reja, ku shumica prej tyre i përshtaten stilit të ri të iOS 7, integrimin me Google Drive dhe mundësinë për të transmetuar video nga Dropbox. Kur e hapni VLC-në, do të shihni një udhëzim që do të ju dërgojë përgjatë disa veçorive bazike. Sipas postimit të ri në App Store, ky version i VLC-së shton po ashtu:

-Integrimin e Google Drive dhe transmetimit të Dropbox

-Gjestet e reja për shumë prekje

-Libraria e përmirësuar për emisionet televizive dhe audio

-Integrim më i mirë UPnP, me mbështetje për shkarkim

-Formate të reja të transmetimit dhe mbështetje të protokolleve

-Ngarkim i rishkruar i Wi-Fi

-Privatësi e përmirësuar kur përdoret Passcode Lock

-Dhe shumë më tepër!

Është një përditësim mjaft i qëndrueshëm, kështu që nëse keni qenë duke pritur që VLC të bëhet më i fuqishëm, ky version i ri ia vlen të shikohet. Klikoni këtu për ta provuar atë. (PC World Albanian)

LEXO EDHE:  Apple lançon iOS dhe iPadOS 15.4