Biznes

Vlera e Twitter rritet pavarësisht rënies së numrit të përdoruesve

Publikuar , 25 Tetor 2018
0
Megjithatë numri i përdoruesve aktivë në muaj ra me 4 milion krahasuar me vitin e kaluar në 326 milion. Vlera e Twitter rritet pavarësisht rënies së numrit të përdoruesve

Aksionet e Twitter u rritën me 22% ditën e Enjte ndërsa media sociale theu pritshmëritë e Wall Street duke shitur më shumë reklama pavarësisht uljes së numrit të përdoruesve.

Platforma e mikroblogimit raportoi 758.1 milion dollarë të ardhura, një rritje me 29% krahasuar me një vit më parë.

Megjithatë numri i përdoruesve aktivë në muaj ra me 4 milion krahasuar me vitin e kaluar në 326 milion.

Rënia është edhe më e madhe nëse krahasojmë me faktin se në tre mujorin e dytë kishte 335 milion përdorues.

Këtë rënie Twitter ja atribuon ligj Evropian të ri të privatësisë dhe përpjekjeve të kompanisë për të eliminuar racizmin dhe gjuhën e urrejtjes. /CIO Albanian

LEXO EDHE:  Përdoruesve të Twitter që u janë mbyllur llogaritë mund të apelojnë nga aplikacioni mobil

Tags >

Twitter
Lajmet e fundit>