Blog

Vodafone nis testimin e 5G-së në Britani

Publikuar , 21 Qershor 2018
0
Vodafone UK është operatori i tretë më i madh në vend. Shërbimet 5G do të fillojnë në Birmingham, Bristol, Cardiff, Glasgow, Liverpool, Londër dhe Mançester. Vodafone nis testimin e 5G-së në Britani

Vodafone tha ditën e Mërkure se do të nisë testimin e rrjeteve 5G në shtatë qytete të mëdha të Britanisë ndërsa nga viti i ardhshëm mund të nisë implementimi i teknologjisë.

Vodafone UK është operatori i tretë më i madh në vend. Shërbimet 5G do të fillojnë në Birmingham, Bristol, Cardiff, Glasgow, Liverpool, Londër dhe Mançester.

Kompania synon të mbulojë me 5G zonat me dendësi të lartë popullsie.

Në vitet e fundit një fushatë e gjërë mbarë Evropiane për të përmirësuar rrjetin 4G ka nisur.

Vodafone është në pritje të telefonëve të parë 5G të cilët do të jenë të disponueshëm në 2020-ën përpara se të fillojnë implementimi në masë të 5G-së.

Kompania ka parashikuar se adoptimi i 5G-së do të jenë në masë 50% në mesin e dekadës së ardhshme. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Harta, ja vendet ku ka filluar të ofrohet teknologjia 5G

Lajmet e fundit>